Zbiórka Ratujemy szczeniaki z Białorusi! - zdjęcie główne

Ratujemy szczeniaki z Białorusi!

8 997 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 318 osób

Trafiają do przytulisk, po kilku dniach zabijane są w okrutny sposób.

Na Białorusi, w kodeksie postępowania administracyjnego za okrucieństwo wobec zwierząt przewidziano karę do 15 dni aresztu albo grzywnę w wysokości do 100 000 białoruskich rubli (ok. 200 zł)
Na 15 dni skazano m.in. mężczyznę, który uciął głowę psu wziętemu ze schroniska. Mimo iż białoruskie organizację walczą o prawa zwierząt w ich kraju, sytuacja nie wiele się zmienia.
Na Białorusi nie ma schronisk dla bezdomnych zwierząt. Są tylko czasowe punkty przetrzymań. Większość psów nie doczeka jednak nowych domów.

Są zabijane - bite, tłuczone łopatą, zakopywane żywcem...

Humanitarna eutanazja nikogo nie obchodzi.


W takich warunkach, "żyją" białoruskie odłowione bezdomne psy:

W takich warunkach trzymane są bezdomne szczenięta, które walczą o życie w "przytulisku":

Ich matki prawdopodobnie nie żyją. W takich warunkach przegrają także z licznymi wirusowymi chorobami. Nikt nie dba o szczepienia, karmę dla szczeniąt, opiekę weterynaryjną. Najlepiej jak padną same, przynajmniej nie będzie trzeba tracić czasu na zabijanie.

Jak ten szczeniak, o którego życie trzeba było walczyć:

Dziewczynom z Białorusi udało się uratować 18 szczeniąt! Wszystkie trafiły pod naszą opiekę. Przyjechały do siedziby OTOZ Animals pod koniec listopada.  Dla większości z nich udało nam się znaleźć już domy. 

Dzięki Waszej pomocy udało nam się uratować także 20 dorosłych psów, które dzisiaj mają wspaniałe nowe rodziny. Za co z całego serca Wam dziękujemy! Poniżej na zdjęciach widzimy szczęśliwe białoruskie psy w polskich domach:

Udało się wybudować boksy dla białoruskich psów, oraz zakupić nowe budy:

Na Białorusi weterynarze skupiają się głównie na zwierzętach gospodarskich. Ich gabinety nie są wyposażone w specjalistyczny sprzęt. Mimo to wolontariuszki walczą o życie każdego uratowane zwierzęcia.

Chcemy zaangażować się w pomoc białoruskim zwierzętom - w tym szczeniakom oraz kociętom, które są najbardziej delikatne i narażone na liczne choroby. 

Chcemy wyposażyć się w sprzęt intensywnej terapii.  Sprzęt potrzebny podczas podróży oraz tutaj na miejscu, w walce o ich życie i zdrowie.

Dzięki temu będziemy mogli ratować najmniejsze z najmniejszych! Najsłabsze z najsłabszych!


DLATEGO PROSIMY O POMOC W ZAKUPIE:

* Trzech namiotów tlenowych - 2000 zł

Organizm, który pozostaje bez dostępu tlenu przez 5 minut podlega nieodwracalnym zmianom. Dzięki namiotom tlenowym może być przeprowadzona tlenoterapia w warunkach domowych (domach tymczasowych u naszych inspektorów, w których przebywają nasi podopieczni), a także jest polecana podczas leczenia nadpobudliwych zwierząt.

Namioty tlenowe są również wykorzystywane podczas wybudzania niektórych zwierząt z narkozy po zabiegach chirurgicznych. Najczęściej dotyczy to takich gatunków jak króliki, świnki morskie, drobne ssaki (myszka, szczur, szynszyla). 

* Dwóch przenośnych koncentratorów tlenu na wyposażenie samochodów inspektorskich - do wykorzystania podczas transportowania zwierząt rannych m.in. w wyniku zdarzeń drogowych, pożarów, podtopień, udarów, utraty przytomności -  2000 zł

Dzięki Państwa wsparciu udało nam się zakupić dwa zestawy reanimacyjne (dla dużych i małych zwierząt). Są one na wyposażeniu naszych samochodów inspektorskich. Chcielibyśmy jednak wyposażyć je w przenośne koncentratory tlenowe, które sprawniej doprowadzą powietrze do organizmu zwierząt.

* Dwóch koncentratorów tlenu - 6000 zł

Tlenoterapię wykorzystuje się najczęściej w stanach niedotlenienia będących wynikiem chorób układu oddechowego i krążenia. Najczęstszym wskazaniem są stany nagłe z upośledzeniem krążenia oraz obrzęk płuc różnego pochodzenia. Z tlenoterapii mogą korzystać m.in. zwierzęta chore przewlekle w podczas zaostrzenia choroby (ze zmniejszoną wydolnością oddechową) np. przy astmie, przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc (COPD), zastoinowej niewydolności serca czy w kardiomiopatiach. 

Mogą zostać wykorzystane przy bezpośrednim podawaniu tlenu poprzez maski tlenowe, a także użyte w klatkach tlenowych oraz namiotach tlenowych. 

Zapewniają doskonała opiekę zwierzętom po operacjach, przy astmie, kocim katarze, zapaleniu oskrzeli, a także ostrym zespole duszności oddechowej.

OSTRY ZESPÓŁ DUSZNOŚCI ODDECHOWEJ: 

Jest to zaostrzenie stanu przewlekłej astmy a jednocześnie bezpośrednie zagrożenie życia. Zwierzę ma bardzo silną duszność, czasem napadowy kaszel.
Musi być najszybciej poddany terapii tlenowej poprzez włożenie do namiotu tlenowego lub będzie podawany przez maskę lub rurkę umieszczoną w pobliżu nosa.

* Dwóch inkubatorów dla małych zwierząt - 6000 zł

Dzięki inkubatorowi zapewnimy bezpieczne, ciepłe i higieniczne warunki dla naszych najmniejszych podopiecznych. Inkubatory zapewnią im filtrowanie powietrza oraz odpowiednią temperaturę za pomocą specjalnego systemu grzewczego.
Dodatkowo system cyrkulacji powietrza utrzyma niewielkie dodatnie ciśnienie w komorze i odprowadzi bakterie, które mogłyby dosięgnąć nasze maleństwo.

Specyfikacja inkubatora:

  • Automatyczna kontrola temperatury (20 - 38ºC).
  • Automatyczna kontrola wilgotności powietrza (40 – 60%).
  • Możliwość podłączenia tlenem i nebulizatora
  • Możliwość aktywacji jonizatora.
  • LED światło z ściemniaczem (10-stopniowy).
  • Trzy filtry powietrza usuwające niepożądane zapachy i bakterie.
  • Kuweta łatwa do czyszczenia i dezynfekcji.
  • System nawilżanie.
  • Układ grzewczy – grzałka PTC.
  • BLDC wentylator.
  • Podłoże siatkowe.
  • Wymiary: dł. 855mm x szer. 470mm x wys. 440mm

Dzięki Państwa pomocy udało nam się już zakupić jeden inkubator!


* Sześciu sztuk odchowalników dla kociąt i szczeniąt - 600 zł

U szczeniąt oraz kociąt jest słabo rozwinięty mechanizm termoregulacji (potrzebują dosyć wysokiej temperatury – ok. 30 stopni), dlatego w pomieszczeniu, którym  znajdują się maluszki warto powiesić promiennik podczerwieni, który ogrzeje kojec z małymi.Ograniczy to także „złapanie” wirusa i pobudza system odpornościowy. Pozwala to także zabrać na matkę od szczeniąt – do weterynarza lub na spacer, bez obawy, że oseski zostaną w tym czasie oziębione.

Dlaczego pomagamy białoruskim zwierzętom?

Mamy świadomość, że polskie schroniska też potrzebują pomocy. Dzięki naszej ogólnopolskiej kampanii adopcji, jaką prowadzimy nasze schroniska mogą pochwalić się ponad 90 procentową adopcją, ale psiaki z Białorusi będą trafiać nie do schronisk tylko do naszej siedziby W ubiegłym roku nasi inspektorzy przeprowadzili 4770 interwencji niehumanitarnego traktowania zwierząt, do adopcji w roku 2016 wydanych zostało 5639 psów i 2646 kotów. 

W odczuwaniu cierpienia wszyscy jesteśmy sobie równi!


Aktualizacje


  • OTOZ Animals - awatar

    OTOZ Animals

    06.07.2017
    06.07.2017

    Tema pozdrawia z dalekich spacerów!
    Należało mu się po długiej podróży na badanie rezonansem magnetycznym.

    Zdjęcie aktualizacji 6 114

Komentarze


  • Marek Berak - awatar

    Marek Berak

    01.07.2017
    01.07.2017

    Szlachetna działalność

    • OTOZ Animals - awatar

      OTOZ Animals - Organizator zbiórki

      05.07.2017
      05.07.2017

      Dziękujemy!

  • Marek Berak - awatar

    Marek Berak

    04.06.2017
    04.06.2017

    Dla pieska Arti

    • OTOZ Animals - awatar

      OTOZ Animals - Organizator zbiórki

      24.07.2017
      24.07.2017

      Dziękujemy serdecznie

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    01.06.2017
    01.06.2017

    Dziękuję za to, co robicie

    • OTOZ Animals - awatar

      OTOZ Animals - Organizator zbiórki

      05.06.2017
      05.06.2017

      Dziękujemy za pomoc i miłe słowa!

  • Monika - awatar

    Monika

    25.05.2017
    25.05.2017

    ❤️

    • OTOZ Animals - awatar

      OTOZ Animals - Organizator zbiórki

      31.05.2017
      31.05.2017

      Dziękujemy!

  • Marek Berak - awatar

    Marek Berak

    12.05.2017
    12.05.2017

    Szlachetna działalność, proszę nie ustawać. Dzięki.

    • OTOZ Animals - awatar

      OTOZ Animals - Organizator zbiórki

      22.05.2017
      22.05.2017

      Dziękujemy za pomoc!

8 997 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 318 osób

Wpłaty: 318

Sandy - awatar
Sandy
5
Sandy - awatar
Sandy
5
Sandy - awatar
Sandy
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Sandy - awatar
Sandy
7
Andre - awatar
Andre
20
Sandy - awatar
Sandy
5
Sandy - awatar
Sandy
5
Sandy - awatar
Sandy
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij